Stipendiaadid

Mati Lukas Foundation SA stipendiumi”Loov Eesti” pälvis 2010 aastal

Sille Lukk

Palju õnne Sille!


Sille Lukk endast

Olen aktiivne ja sihikindel abiturient Sille Lukk ning valmis uuteks väljakutseteks, mis avanevad pärast gümnaasiumi lõpetamist. Minu suurimaks väljakutseks on kõrgkooli ja eriala valimine, mis mõjutavad suuresti minu tulevikuplaane ja eesmärke. Aktiivsel noorel on mitmeid võimalusi haridustee kujundamiseks, kuid ühel hetkel tuleb teha valik ja mina olen selle teinud. 2010. aasta sügisest soovin oma õpinguid jätkata õppeasutuses Business Academy Aarhus.

Üheteistkümnendas klassis õppisin ühes väga õppijasõbralikus USA erakoolis. Erinevalt Eesti koolist oli seal iga õpilane kooli jaoks omamoodi väärtus, mida tuli teadlikult arendada, et õpilane tunneks eduelamust ja oleks valmis tulevaseks eluks. Kõige olulisemaks pean seda, et õppisin õppima ja mõistsin, mis tähendab vabatahtlik töö! Pärast Rotary vahetusaastat valiti mind juhtima üht Eesti suurimat õpilasorganisatsiooni. Minu ülesanne oli hoida meeskonnaliikmed õigel kursil, mille üheskoos Liidule seadsime. Kui mõni kaotas suuna, pidin valgust näitama või ühes eksinuga kaasa liikuma. Lõppsihtkohaks oli jõuda õpilaste muredeni, et need viia vastavate isikuteni, kes saavad midagi korda saata. Sealjuures oli minu ülesanne vastutada selle eest, et õpilaste sõna kõrgemate võimudeni jõuaks ja õpilaste soovitud muudatused teostuksid. Selle aasta jooksul sai minu jaoks väga oluliseks selline sõna nagu juhtimine. Meeskonnaga töötades mõistsin, et oma elu tuleb juhtida täpselt sedasi, et ma naudin iga tegevust ja haaran teisi endaga kaasa. Läbi õnnestumiste ja ebaõnnestumiste sain teada, et vaatamata edukale aastale Eesti Õpilasesinduste Liidus on mul veel palju õppida organisatsiooni toimimise kohta.
Teadmistehimu paremast juhtimisest ajendas mind otsima keskkonda ja eriala, mis arendaks mind selles valdkonnas kõige enam. Seega seadsin eesmärgiks oma õpinguid jätkata Taani Kuningriigis turunduse ja ettevõtluse erialal ning suunduda tagasi kodumaale pärast õpingute lõppu, et alustada Eestis oma ettevõttega, mis on suure tõenäosusega seotud just haridusega.

Vaata Sille blogi: http://sillelukk.wordpress.com/